Oval: Oval: Oval: Deming PrizeMetin Kutusu: Deming Ödülü

AIPHONE, kalite kontrolündeki en üst düzey uluslararası ödül olan

“Deming” ödülünü kazanan ilk ve tek interkom üreticisidir.

Dr. W. Edwards Deming’in adını alan ödül, dünya çapında üretim

kalitesini geliştiren ve koruyan firmaları onurlandırır.

ISO 9001Metin Kutusu: ISO 9001

AIPHONE, ISO 9001 sertifikasını dünyada ilk olarak alan interkom üreticisi ve Kuzey Amerika’da satış yapan tek firmadır. Şirket merkezi İsviçre/Cenevre’de bulunan, Uluslararası Standartlar Kuruluşu (ISO) temsilcisi bir acente, AIPHONE’u tasarım, ürün geliştirme, üretim, ürün denetimi ve test politikalarıısından derecelendirmiştir.

ISO 9001 sertifikası dünyanın hemen her yerinde ürünün kalitesini tescil eder.

Metin Kutusu: ISO 14001
ISO 14001

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, özünde doğal kaynak kullanımının azaltılması, toprağa, suya, havaya verilen zararların minimum düzeye indirilmesini amaçlayan, risk analizleri tabanında kurulan bir yönetim modelidir.

 

Mayıs 2006'da Genel Müdürlük de dahil olmak üzere AIPHONE'nun tüm bölümleri

ISO 14001 Belgesi almıştır.

 

Çevreye zararlı kimyasal maddelerin kullanımını yasaklayan yönetmeliktir. Bu yönetmelik elektrik ve elektronik cihazlarda; kurşun, cıva, kadmiyum, hexavalent krom, polybrominated biphenyls ve polybrominated diphenyl ether’in kullanımını yasaklamaktadır.

 

 

Metin Kutusu: RoHS

Bu yönetmelik imalatçı ve benzeri işleri yapanlara, elektrik ve elektronik cihazları toplayıp geri dönüşüme kazandırmayı zorunlu kılmaktadır.

Metin Kutusu: WEEE

AIPHONE

İnterkom Sistemleri

1948’de Japonya’da kurulan AIPHONE, dünyada iletişim sistemleri alanında en saygı duyulan ve en güvenilir markalardan biri haline gelmiştir. Şirket merkezi Japonya’da bulunan firma, Kuzey Amerika ve Avrupa’daki pazarlama alt kuruluşları ile beraber 70’in üzerinde ülkeye ihracat yapmaktadır. Ürün yelpazesi, basit kapı haberleşme sistemlerinden, ileri düzeyli görüntülü giriş kontrol ve güvenlik sistemlerine, komplike ticari sistemlere ve yeni nesil ev, apartman iletişim sistemlerine kadar uzanmaktadır.

1981’de AIPHONE kalite kontrol alanındaki en önemli ödül olan “DEMING” ödülünü kazanmıştır ve 1993’de ISO9001 sertifikası almıştır. Ayrıca 1998’de Toyota şehrindeki fabrikasında ISO14001 onayı almış ve bunu diğer üretim noktaları için de genişletmiştir. Yıllarca sorunsuz performans gösteren ürünlerimiz, ihtiyaç duyduğunuz zamanda ve yerde koşulsuz teknik destek ile hizmetinizdedir.              

Görüntülü sistemlerde oynar kamera-lens (pan/tilt) teknolojisi, iki-tel teknolojisi, dokunmasız (hands free - eller serbest) teknolojileri ilk defa Aiphone tarafından sektöre tanıtılmış ve üstün kalite, basit kullanım prensibiyle kullanılıcılara sunulmuştur.

Ülkemizde yüksek kalite/fiyat optimizasyonu sayesinde rağbet görmüş ve sadece sistemin kendi maliyeti ile değil aynı zamanda güncel teknoloji ile üretilmesinin sonucu olarak, neredeyse sınırsız ömrü (Türkiye’deki sistemleri 30 yıldır sorunsuz hizmet vermektedir), minimum kablo maliyeti, arızalı ürün çıkmaması, hemen hemen hiç bakım gerektirmemesi gibi açılardan da kullanıcıya büyük tasarruflar sağlamaktadır. Bununla beraber, Sanayi Bakanlığı ve TSE onaylı teknik servis desteğini her an yanınızda hissedeceksiniz.

Konut projeleri yanında hastane, banka, otel, büro, fabrika, tünel, metro, cezaevi, havaalanı ve özellikle villa projelerinde kullanıcının değişik taleplerini karşılayacak çok çeşitli sistemleri, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de seçici kullanıcının hizmetine sunmaktadır.